Shin Azumi

Shin Azumi

"Uświadomilem sobie że słowami kluczowymi są godność I elegancja. Na świecie powstało wiele produktów spełniają podstawowe funkcje, ale brak im szyku. Musimy być świadomi faktu, że otaczające nas przedmioty muszą zaspokajać również nasz duchowe potrzeby."

Shin Azumi urodził się w Kobe, Japonia w 1965 roku. Po otrzymaniu tytuł magistra z Wzornictwa Przemysłowego w Royal College of Art w 1994 roku rozpoczął pracę jako „Azumi”. W 2005 roku założył własne „a Studio ” w Londynie. Lista klientów z ‘a Studio’ zawiera Authentics i Magis, LaPalma i Desalto i Muji i Guzzini i wiele innych światowych marek.

Shin Azumi na otrzymał wiele nagród w Europie i Japonii, wśród nich Jerwood Applied Arts Prize w 2004 roku, Blueprint 100% Design Award w 2003 roku i „Produkt Roku 2000″ FX Design Award International (stolcu LEM ). Jego prace były szeroko publikowane i zostały pokazane na wystawach w wielu muzeach, takich jak Victoria & Albert Museum (UK), Design Museum (UK), British Council (UK), Vitra Design Museum (Niemcy). Jego prace były również zawarte w stałej kolekcji przez Victoria & Albert Museum (UK), Stedelijk Museum (Holandia), Crafts Council (UK), Die Neue Sammlung (Niemcy), Museum für Angewandte Kunst we Frankfurcie (Niemcy), itp.

Przedmioty zaprojektowane przez tego projektanta