Produkty Authentics nominowane w konkursie Dobry Wzór!

dobry wzór

Kolekcje Urban Garden, Eiko oraz Wardrope zostały nominowane do konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Dobry Wzór to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu rekomendowane są produkty i usługi wskazywane przez ekspertów Instytutu, którzy w ciągu roku analizują nowe produkty i usługi wprowadzane na rynek.
Nagrody główne Dobry Wzór przyznawane są w trzech kategoriach produktowych: Sfera Domu, Sfera Pracy, Sfera Publiczna i Sfera Usług.

Nagrodę specjalną Wzór Roku przyznaje Minister Gospodarki, patron honorowy konkursu, dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę. Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepszego projektanta lub studio projektowe, przyznając nagrodę Designer Roku za najlepsze praktyki współpracy projektanta z biznesem.

Finałowym wydarzeniem Konkursu jest wystawa Dobry Wzór, na której kilkudziesięciu finalistów prezentuje swoje produkty i usługi. Wystawa prezentowana jest w salach Instytutu i innych miejscach w kraju i za granicą.

Do konkursu Dobry Wzór zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa